חדשות ועידכונים

 
 

קבוצת הורים

ילדים הם שמחה...
וגם
לא פשוט איתם, לא תמיד אנחנו יודעים איך להיות הורים מספיק טובים עבורם, לפעמים ממש באותו יום הם מביאים אותנו אל קצוות האושר והקושי.

מניסיוני, אין דבר שתומך יותר בהורות שלנו מאשר הורים אחרים... לפעמים אנשים שואלים אותי במה תעזור לי קבוצת הורים? הרי יש להם בעיות דומות לאילו שלי, הם לא יודעים יותר ממני!

קשה להסביר את הקסם שבקבוצה כזו, אך הוא באמת כזה שמשנה משהו בהורות שלנו: אולי זו ההבנה העמוקה שאנחנו באמת לא לבד עם הבעיות; אולי אלה חברויות שמתפתחות והכרות עם סגנונות הורות שונים משלנו – אשר מחזקים או מלמדים אותנו על סגנון ההורות שלנו; אפשר שמשתלב בכך הידע שאני מציעה כמנחה ותיקה (מעל עשר שנות ניסיון), והאופן שבו ידע זה נוגע באנשים בקבוצה בדרכים שונות.

ואולי זה השילוב בין הדברים.
אינני בטוחה. אך אני רואה איך זה קורה פעם אחרי פעם: כיצד הקבוצה היא תמיד יותר מסך חלקיה, תמיד מציעה יותר ממה שיכולתי להציע אני... כיצד המפגש מחבר באופן כל כך פשוט את העקרונות התיאורטיים עם המציאות היומיומית שלכם כהורים, איך השאלות של הורה אחד נוגעות לעומק בהורה אחר, וסופו של דבר מביא לצמיחה והתרחבות בהורות של אחד מהמשתתפים.

הורים המחפשים מנחי הורים לקבוצות או להדרכות פרטניות- השאירו הודעה ב"צור קשר"  ואשמח להפנות אתכם למנחים מצוינים מתוך מאגר תלמידי, בוגרי הכשרת מנחי הורים.