חדשות ועידכונים

 
 

איפה הגבול


איפה הגבול? על גבולות במרחב המקצועי, גבולות במרחב ההורות והקשר בינהם.
סדנה ייחודית לאנשי מקצוע שרוצים ללמוד אודות הצבת גבולות הן במרחב המשפחה והן במרחב המקצועי ולהבין את היחסים בין המרחבים השונים.
מטרת הסדנה- להרחיב את ההבנה והידע אודות גבולות כחלק מיחסים.
 ללמוד כיצד להציב גבולות תוך שמירה על תקשורת טובה במצבים של מפגש צרכים ורצונות.
גבולות הם חלק מיחסים. הם יכולים לתסכל, אפשר לא לאהוב אותם או לשמוח בהם, אך הם מהווים מרכיב הכרחי בתקשורת טובה ובמפגש של צרכים ורצונות. הם מייצרים בהירות ובטחון כשהמרכיב החשוב ביותר בגבולות הוא  אותו חלק שלוקח בחשבון גם את הרגש והצורך של האחר.

אנשי מקצוע רבים פונים  אלי הן בנוגע לגבולות במישור האישי, הורי והן ביחסיהם עם הלקוחות והמטופלים שלהם. הם מספרים על עיסוק מתמיד בכעסים,חוסר אונים מול הילדים, על דאגות שהן יאחרו לגן/בית הספר להוציא את ילדיהם מפני שעיכבו אותם בקבוצות או במפגשים האישיים שהן מקיימים, על כעסים שמתעוררים מצד אנשים בקבוצות שהן מנחים, על תחושות של אבדן הסמכות ועל הקרבה של דברים שיקרים ללבם כמו הזמן הפרטי והזמן עם משפחתם.

 

בסדנה זו נלמד אודות גבולות מתוך עמדת מוצא ש:
כשמציבים גבול אפשר להיות אמפתיים כלפי הזולת.
גבול אינו אומר תוקפנות ונוקשות, אך דורש לעיתים תקיפות וגמישות.
כללים הללו, נכונים לכל מערכת יחסים.
אפשר ללמוד להציב גבולות באופן שיכיל את הקולות השונים: של הסביבה, של הקבוצה וגם שלי עצמי, כך תתאפשר שיחה הרמונית וטובה יותר... בין כל החלקים .

הצבת גבולות כרוכה בהסכמה לקחת אחריות: על המרחב האישי,על המרחב בינינו , על המרחב בקבוצה, על יחסים עם הלקוחות והמטופלים שלנו.

במפגשים נתייחס לסיטואציות שכיחות בהורות, בעבודה קבוצתית ופרטנית.

למי מיועד- אנשי מקצוע העובדים באופן פרטני וקבוצתי- בתחום הורות ומשפחה.