חדשות ועידכונים

 
 

מיכל

קצת עלי:

בשנת 2001 , אחרי מעל עשור של עבודה פרטנית וקבוצתית כפיזיותרפיסטית (בוגרת אוניברסיטת בן גוריון) וכמדריכת הכנה ללידה, למדתי הנחיית קבוצות אמהות ותינוקות, והתחלתי לעבוד בכך. חיפשתי שם שיעזור לי להגדיר את הייחוד ב"דבר הזה שאני עושה" והקופירייטר הפרטי שלי, אבנר בן זוגי, הציע את "בשביל האמהות". הוא דייק: היה שם שביל, היתה דרך, והיה ליווי מאד קרוב שלי עם האמהות שאיתן עבדתי, לנוכח כל  ההפתעות, המהמורות והתחנות שבדרך.
 
בהמשך למדתי הנחיית קבוצות (סמינר הקיבוצים) והתמחיתי בהנחיה וייעוץ בתחום הורות ומשפחה. עבודתי התרחבה לקבוצות הורים, ולמדתי לזהות את הצרכים והלמידה שההורות מבקשת. ה"שביל" התרחב ל"בשביל ההורים". עסקתי שנים ארוכות בהנחיית קבוצות אמהות לאחר לידה והורים ברשת "דיאדה" וכן בייעוץ הורי לנוכח קשיים של הורים עם גידול הילדים.

ברגע מסוים, שוב החלה תנועה בתוכי.לימודי פסיכותרפיה זוגית ומשפחתית (מכון "שינוי") תרמו להרחבת הזהות שלי ואתה גם ראייה מערכתית יותר, המכוונת אל המשפחה כולה, אל היכולת לראות את המערכת המורכבת ואת הצרכים הנפרדים של כל פרט בתוכה.

הצמיחה האישית שלי מלווה על ידי המבט על משפחתי: בית הורי שממנו אני לוקחת ערכים ומרחבי נפש. את היכולת לשמוח בקול ולבטא בקשות. ובית משפחתי שלי, עם אבנר ושלושת בני גיא,עמר וטל.
אני מאחלת לעצמי להמשיך להרחיב את המבט שלי, ואת האפשרות שלי להציע אותו לאחרים סביבי – באהבה ובהתכווננות מלאה.