חדשות ועידכונים

 
 

קליניקה

בשביל המשפחה- המרכז לייעוץ זוגי, הדרכת הורים והכשרות מקצועיות.
קליניקה- ייעוץ והדרכה.
ימים ושעות:
ראשון- 16:30-22:30
שלישי- 16:30-22:30
רביעי- 08:30-14:00
חמישי- בוקר, אחת לחודש.
ששי- 08:30-13:30                                                                                                            

 


הקליניקה מציעה מפגשים בתחומים הבאים:


טיפול זוגי-

אם נחשוב על כך, בניית זוגיות טובה, מספקת ושמחה, היא משימה שכלל אינה פשוטה. שאלות, תהיות, הרגלים ישנים ואמונות שונות עלולים להרחיק אותנו מהמטרה שאליה שאפנו בתחילת הקשר הזוגי. טיפול זוגי מאפשר הזדמנות ליצירת קירבה. מטרתו לאפשר מרחב בו בני זוג יכולים ללמוד להיות יחד, מבלי לאבד את הקשר עם עצמם, ללמוד איך לדבר, איך לבקש בקשות, איך להזמין אחד את השני לעולם של כל אחד מבני הזוג.אל ייעוץ זוגי אפשר להגיע בתחילת בניית מערכת היחסים, כאשר עולות שאלות או כאשר מרגישים שמאבדים את הדרך. זוגיות טובה היא אחד הדברים המרכזיים שאנשים שואפים אליו כדי להגיע לחברות טובה, אהבה, קירבה, הבנה ויכולת ליצור דברים ביחד. כל כך קל לפספס את זה, כל כך אפשרי לסייע לזה לא להתפספס.


הורים -הדרכה הורית-

המפגשים האישיים בקליניקה מציעים הדרכה הורית המתאימה להורים לילדים החל מגיל הינקות ועד לגיל ההתבגרות. מטרת המפגשים לייצר תנועה ושינוי מתוך בחירה ועל ידי למידה של כלים מעשיים לתקשורת,הקשבה ,הצבת גבולות ועוד. כל זאת בעזרת למידה והיכרות עם מערכת התגובות של ההורים, הכרה בצרכים שלהם, של הילדים ושל המשפחה כמערכת שלמה.

מתי נכון לפנות להדרכה הורית?
כאשר אתם מרגישים חוסר אונים בסיטואציות מול ילדיכם.
כשמתעוררות שאלות נוכח השינוי וההתפתחות של הילדים.
כשמרגישים צורך בחיזוק בדרך ההורית שלכם.
כשיש חוסר הסכמה ביניכם לגבי החלטות הנוגעות לילדיכם.
כשיש קושי בהצבת גבולות.
כשיש תחושה שאין תקשורת במשפחה.


נשים לאחר לידה-
מפגשים שנועדו לאפשר מקום בו נשים יכולות להביא את עצמן ואת התחושות, הפחדים, ההתלבטויות, הכעסים,השמחה, רגשות האשם וכל מחשבה או רגש אחר שעולים בתקופה רגישה זו. מטרת המפגשים להוות סביבה מחזקת ותומכת בנשים במקום שהן נמצאות, לאפשר לנשים לשאול שאלות ולמצוא עבור כל אחת ואחת את הדרך האימהית שמתאימה לה. כמו כן ניתן לקבל ייעוץ בנושאים כמו שינת תינוקות, התמודדות עם בכי וכדומה. 
למפגשים אפשר להגיע עם התינוקות ,עם/בלי בן הזוג,  בהתאם לבחירת האישה.

 

סופרויז'ן- הדרכה מקצועית-

במקצועות הליווי ,התמיכה והטיפול אנשי מקצוע מרגישים פעמים רבות בודדים במסע. לאורך כל הדרך מתעוררות שאלות אישיות ומקצועיות שמטרת ההדרכה המקצועית היא לתמוך,ללמד וללוות במסע זה.
מפגשי הדרכה מקצועית עוסקים הן בסוגיות של תכנים מקצועיים כמו בניית קבוצה, התמודדות במצבים בקבוצה, תקשורת עם יולדת, תקשורת תומכת ועוד...והן בסוגיות של התפתחות אישית כאיש/אשת מקצוע כמו זהות מקצועית, גבולות בין המרחב האישי למרחב העבודה וכדומה. מטרת מפגשי הדרכה לעזור לאנשי מקצוע לדייק ,לשדרג ולפתח את עבודתם מתוך כבוד לידע, לסגנון ולבחירות שלהם.